Uczniowska debata

W piątek 10 stycznia delegacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w forum uczniów szkół podstawowych  gminy Skoczów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwier Pyka z kl. 5b, Adelina Donieva z kl. 6b, Klaudia Gruszczyk z kl. 7b oraz Igor Greń z kl. 8a. Temat debaty, „Czy ocena ocenia?”, dotyczył spojrzenia uczniów na istniejący system oceniania ich wiedzy i umiejętności.

Uczniowie pracowali w zespołach na poziomie klas od 5. do 8. Swoje wnioski i spostrzeżenia przedstawili w formie lapbooków. Wyniki ich pracy zostaną udostępnione dyrektorom szkół oraz zostaną przeanalizowane przez władze miasta, które starają się, aby wszyscy uczniowie mieli satysfakcję z nauki, mogli dzięki  niej spełniać  marzenia i rozwijać się zgodnie ze swoimi zdolnościami i zainteresowaniami. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z formy debaty, dzięki której mają wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście.

Izabela Steciuk