Apel o jesieni

Jesień trwa od września do grudnia. Bywa ciepła i barwna, ale także chłodna i deszczowa. 29.11.2018 r. uczniowie klasy 2c, zaprezentowali różne odcienie tej pory roku w czasie apelu dla uczniów klas młodszych. Dzieci recytowały wiersze o tematyce jesiennej, wykonywały piosenki w akompaniamencie prostych instrumentów perkusyjnych, a także krótką scenkę teatralną. Nawiązywała ona do Przygód Krasnala Chałabały, który zaprosił ptaszki na jesienny placek z jagodami. Niestety, jesień gości przegoniła, a krasnala w smutku zostawiła. Uczniowie wspomnieli także o potrzebie dokarmiania ptaszków zimujących w naszym kraju. Pomimo lekkiej tremy, mali aktorzy zasłużyli na gromkie brawa i słowa uznania ze strony publiczności.

Tekst: Katarzyna Zgoda