Było fantastycznie…

W piękną, słoneczną sobotę podczas tegorocznych 55. DNI SKOCZOWA miło było podziwiać laureatów konkursu „POKAŻ, NA CO CIĘ STAĆ”.  8 czerwca na skoczowskim rynku prezentowali się zdobywcy 3 pierwszych miejsc artystycznych zmagań szkół gminy Skoczów. Dla naszej Trójki był to niezwykły czas. Zwyciężyliśmy w obu kategoriach szkolnych.

Wejście na największą scenę naszego miasta jest możliwe tylko jeden raz w roku. Z tej sceny m.in. podczas Dni Skoczowa grają dla nas topowi polscy artyści… a teraz my!  Pod sceną tłum ludzi. Wśród publiczności nasi najbliżsi, nasza Pani Dyrektor, nasi nauczyciele. Co za przeżycie! Co za radość! I jak zawsze w takich chwilach… trema. Ale my zrobiliśmy tak, jak robiliśmy już niejeden raz. Zatańczyliśmy, zaśpiewaliśmy. Pokazaliśmy, na co nas stać!

Najpierw zobaczyliśmy zdobywców I miejsca w kategorii klas I-IV.  1a oraz 2b z „Trójki” pod okiem pań Darii Kur i Iwony Czakon-Kobus przygotowały pokaz pod hasłem „W SZKOLE TO DOPIERO SIĘ DZIEJE”. Co tam się działo!… Co za energia! Fajerwerki! Dynamiczne tańce, piosenka w wykonaniu Piotra Węglorza, akrobatyka artystyczna Marysi Zgody. Wszystko w konwencji filmowego hitu „Akademia Pana Kleksa”.

Zdobywcy I miejsca w kategorii klas V-VIII, młodzi artyści z SP-3,  wykonali impresję na temat:  NAJWAŻNIEJSZE SĄ EMOCJE. Tę grupę wspierali przede wszystkim ich nauczyciele, ich artystyczni opiekunowie – pani Kamila Morcinek i pan Sławomir Chmiel. A emocje były? Były. A jakże! Cała gama emocji! Od przygnębienia do euforii. W pantomimie klasa Vb zafundowała publiczności niezwykłe przeżycia.  Od nastrojowego, sentymentalnego wstępu, poprzez „Krakowski spleen”  w wykonaniu  Miłosza Kurzoka, aż po finałowy „Taniec w słońcu” z repertuaru zespołu Kombi.

Warto było przyjść, zobaczyć, posłuchać. Braaawo!

tekst: Sławomir Chmiel, zdjęcia: Michał Fielek