Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek 11 października w naszej szkole obchodzono Dzień Nauczyciela. Były kwiaty, życzenia i jak co roku uroczysta akademia przygotowana przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie podziękowali nauczycielom w swoim stylu, na wesoło. Scenariusz występu napisali uczniowie z klasy 8b – członkowie kółka teatralnego, wraz z nauczycielką Izabelą Steciuk. Pokazali młodszym kolegom szkołę, w której wszystko stanęło na głowie: uczniowie zamienili się we wzory do naśladowania, a nauczyciele zaczęli się zachowywać jak uczniowie. Uśmiechy na twarzach widzów wywołała scenka „Michałek” wg wiersza Jana Brzechwy, w wykonaniu uczennicy klasy 4. Największą niespodzianką było pojawienie się na scenie wuefistów przebranych za Prota i Filipa z wiersza Brzechwy. Oprawę muzyczną akademii przygotował pan Sławomir Chmiel, a autorką dekoracji była pani Sylwia Kwas.

opracowanie: Izabela Steciuk