Jan Paweł II – człowiek wielu pasji

,,Jan Paweł II – człowiek wielu pasji” to hasło, które przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Patrona. 22 maja społeczność szkoły oraz zaproszeni goście mieli okazję przyjrzeć się temu, jak wszechstronną osobą był nasz Patron. Górskie wędrówki, sport, literatura, teatr to obszary, które pokochał Jan Paweł II i które ukształtowały jego charakter.

Wszyscy zostaliśmy zachęceni do naśladowania Jana Pawła II, do pomnażania naszych talentów, rozwijania zainteresowań i aktywnego spędzenia wakacji. Po akademii tradycyjnie udaliśmy się ,,Szlakiem Jana Pawła II” na Kaplicówkę, gdzie odśpiewaliśmy ,,Barkę” oraz złożyliśmy kwiaty pod granitowym monumentem. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Jasionowicz podkreśliła, jak wiele talentów drzemie w naszych uczniach i jak wielką inspiracją jest dla nich Jan Paweł II.

Nasze uroczystości zaszczycili swą obecnością: Burmistrz Skoczowa – Rajmund Dedio, przewodnicząca Rady Miejskiej Skoczowa – Maria Brodniewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu  Oświaty – Łukasz Stępień, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Integrator – Edyta Molęda, przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty – Anna Żertka, przewodnicząca Komisji Rozwoju Infrastruktury Komunalnej i Zagospodarowania Przestrzennego – Teresa Papkala,  proboszcz Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie –  ksiądz kanonik Witold Grzomba, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej – Alfred Borski, prezes Stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra – Andrzej Bacza oraz dr inż. Józef Drabina.

Program artystyczny przygotowali uczniowie ze szkolnego koła teatralnego  pod kierunkiem pani Izabeli Steciuk i Lucyny Michenko oraz zespół DoReMi prowadzony przez pana Sławomira Chmiela. Dekorację przygotowała pani Sylwia Kwas.

Każde Święto Patrona niesie ze sobą ważne przesłanie i wiele emocji. Nie inaczej było tym razem. Na długo pozostaną z nami słowa, które uczą mądrości i myśli, które drogi wskazują...

tekst: Kamila Morcinek