Profilaktyka uzależnień behawioralnych

W poniedziałek 13 maja uczniowie klas czwartych oraz 5a i 5b uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Od wyboru do przymusu”. Pan Ireneusz Brachaczek rozmawiał z młodymi ludźmi o uzależnieniach od różnego rodzaju czynności: używania telefonu, grania w gry komputerowe, hazardu, zakupów, ale także od objadania się, a nawet zdrowego odżywiania…
Analizowano różne życiowe sytuacje, które mogą prowadzić do uzależniania się. Próbowano odpowiedzieć na pytanie, jak zarządzać czasem, by telefon nie przeszkadzał nam we własnym rozwoju, w nauce, a korzystanie z niego nie wpływało na nasze zdrowie fizyczne czy psychiczne? Na spotkaniu rozmawiano na temat samokontroli,  jak również wykorzystania aplikacji w kontrolowaniu czasu spędzonego w sieci. 

tekst: Dorota Maciejewska – pedagog szkolny