,,PRL oczami dziecka” – sentymentalne spotkanie online

W piątkowe popołudnie 26 listopada na Meet odbyło się spotkanie „PRL oczami dziecka”, które poprowadziła pani Izabela Steciuk w ramach innowacji „Bądź kulturalny – zaangażuj się w kulturę wyższą!”

Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła w czasach PRL-u, jaka była szkolna wyprawka każdego ucznia, jakie przybory znajdowały się w piórnikach uczniów, jak wyglądał uczniowski strój. Uczestnicy spotkania poznali ciekawostki na temat codziennego życia w niełatwych latach PRL-u, jak również próbowali zrozumieć, dlaczego dorośli wspominają tamte czasy z sentymentem. Pani Izabela opowiadała o PRL-u, patrząc na lata 70-te i 80-te oczami dziecka, a uczniowie także chętnie dzielili się swoją wiedzą. W spotkaniu uczestniczyło 32 uczniów! Kolejne piątkowe spotkania online na różne ciekawe tematy przed nami.😊 Są one kontynuacją spotkań, które nauczycielka języka polskiego prowadziła w zeszłym roku podczas nauki zdalnej.

Izabela Steciuk