Gala laureatów

20 czerwca odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie uroczysta gala laureatów, podczas której zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom różnorodnych konkursów oraz zawodów przeprowadzonych w mijającym roku szkolnym. Galę poprowadziły uczennice z klasy 7a – Julia Buda i Kamila Kurzok. 

Najpierw zostały wręczone nagrody uczestnikom szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas 1 – 3, zorganizowanego przez panie Beatę Gaś i Renatę Wróblewską. W klasach 1 laureatami zostali:  Zofia Madej – zdobywczyni I miejsca, Miłosz Ślęzak – II miejsca i Kacper Duda – III miejsca.  W klasach 2 najlepsi byli: Jakub Kozina – I miejsce, Dominika Węglorz – II miejsce i Miłosz Kurzok – III miejsce. W klasach 3 zwyciężyli: Malwina Dzierbanowicz – I miejsce, Weronika Janik – II miejsce    i Maria Bąk – III miejsce. Po wręczeniu dyplomów społeczność szkolna mogła wysłuchać pięknej recytacji laureatów konkursu.

Następnie zostali przez panią Sylwię Kwas nagrodzeni uczniowie, którzy wzięli udział  w trzech konkursach plastycznych. Przy współpracy z zespołem „Pola Nadziei” i panią Katarzyną Czujak został zorganizowany konkurs „Wolontariat w oczach dziecka”. W kategorii klas 1 – 3 najlepsi byli: Miłosz Ślęzak – zdobywca I miejsca, Zofia Madej – II miejsca i Justyna Olszar – III miejsca. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kisiała, Milena Oreł, Sebastian Siąkała, Katarzyna Najda i Lena Lipińska. Natomiast w kategorii klas 4 – 7 laureatami zostali: Zuzanna Szczęsna i Gabriela Kłobuch – ex aequo na I  miejscu, Lidia Haratyk – II miejsce oraz Dominik Gembala i Klaudia Gruszczyk – ex aequo na III miejscu. Wyróżnienia otrzymali: Maja Kalita, Daria Baranowska, Gabriela Chrapek i Anna Niemczyk.

Drugi konkurs plastyczny, „Dopalacze i narkotyki kradną życie”, został zorganizowany dla klas 7 przy współpracy z pedagogiem szkolnym – panią Dorotą Maciejewską. I  miejsce zdobyły ex aequo Natalia Przybyła i Kamila Kurzok, II ex aequo – Kewin Gawlas i Jakub Stekla, III – Arkadiusz Liszka.

Natomiast konkurs ekologiczny „Nie pal śmieci – nie truj dzieci” adresowany był do uczniów klas 1 – 7. W swoich kategoriach wiekowych najlepsze lokaty wywalczyli: Marta Malina, Bartosz Gonera, Patrycja Janik i Oliwia Hatlas – I  miejsce, Małgorzata Piekarczyk, Oliwia Płonka i Szymon Ogiegło – II miejsce, Sandra Karczmarz, Maksymilian Zontek i Anna Niemczyk – III miejsce.

Kolejne dyplomy zostały wręczone uczniom, którzy redagują szkolną gazetę „Wrzuć Trójkę!”. Opiekun koła dziennikarskiego, pani Agnieszka Krysta, podziękowała za trzyletnią pracę młodym dziennikarzom: Gabrieli Chrapek, Sonii Czyż, Weronice Gawlik, Zofii Naglik, Annie Tyle, Nataszy Kozubek, Gracjanowi Rogaczowi, Janowi Niemczykowi, Maksymilianowi Zontkowi i Patrykowi Wieji.

Pani bibliotekarka, Joanna Jaworska, nagrodziła najlepszych czytelników. Spośród klas   1 – 3 najwięcej książek przeczytali: klasa 1b – I miejsce, klasa 3e – II miejsce i klasa 1c – III miejsce. W klasach 4 – 7 najczęściej książki wypożyczały: klasa 5b – I miejsce, klasa 4b – II miejsce i klasa 4c – III miejsce. Indywidualnie najlepszymi czytelnikami zostały: Wiktoria Kisiała w kategorii klas 1 – 3 i Anna Niemczyk – w kategorii klas 4 – 7.

Kolejnym punktem gali było wręczenie nagród uczestnikom szkolnego dyktanda z języka angielskiego dla klas 4–7, przeprowadzonego przez panie Magdalenę Nawrat, Joannę Machej i Elżbietę Olenycz. W kategorii klas 4 najlepsi byli: Konrad Szczepaniec i Łucja Klimurczyk – ex aequo na I miejscu, Małgorzata Gorgosz i Julia Procner – ex aequo na II miejscu oraz Kinga Knapik – na III miejscu. W kategorii klas 5 laureatami zostali: Maksymilian Martynek – I miejsce, Nadia Czyż – II miejsce i Nikola Soroczyńska – III miejsce. W kategorii klas 6 zwyciężyli: Dominika Adamek i Dawid Hubczyk – ex aequo na I  miejscu, Dominik Kołacz – na II miejscu, Wiktoria Niedziółko i Igor Greń – ex aequo na III miejscu. W kategorii klas 7 wygrali: Paweł Szkucik –   I  miejsce, Arkadiusz Liszka – II miejsce i Natalia Przybyła – III miejsce.

Następnie zostali nagrodzeni uczniowie biorący udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Pani Bożena Dedio pogratulowała młodym matematykom z klas 2 – 7, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w rywalizacji i otrzymali wyróżnienia: Małgorzacie Piekarczyk, Dominice Węglorz, Karolinie Myrmus, Pawłowi Pustówce, Dominice Ciemale, Zuzannie Staniszewskiej, Mateuszowi Myrmusowi i Annie Niemczyk.

Za  zajęcie I  miejsca w gminie i IV w powiecie w ramach konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego pani Bożena Dedio nagrodziła drużynę: Julię Budę, Sonię Czyż, Kacpra Juroszka i Piotra Klimurczyka.

Kolejnymi utytułowanymi uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas 3 startujący w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego „Olimpusek”. Laureatami zostali: Bartosz Gonera – zdobywca X miejsca na 5270 uczestników i Karolina Myrmus – zdobywczyni  XV miejsca. Dyplomy przekazała pani Joanna Machej.

Pani Izabela Steciuk wręczyła nagrody finalistom przeglądu artystycznego gminy Skoczów, który odbył się podczas 51. Dni Skoczowa. W kategorii najpiękniejsza piosenka patriotyczna (autorstwa pana Sławomira Chmiela) laureatkami zostały Kamila Kurzok i Julia Buda przy akompaniamencie Cezarego Macheja, a najwspanialszą recytatorką okazała się Maja Kalita deklamująca wiersz Wisławy Szymborskiej.

Następnie nagrody wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego: pan Łukasz Zgoda, pan Piotr Piotrowski i pan Łukasz Strach. Finalistą „Czwartków lekkoatletycznych” został Szymon Ogiegło, który w skoku w dal wywalczył tytuł mistrza Polski.

W Ogólnopolskim Teście o Sporcie i Kulturze Fizycznej laureatami zostali: Filip Forszt – zdobywca VIII miejsca, Dawid Gałuszka – X miejsca oraz ex aequo Mikołaj Grzybek i Mateusz Myrmus – zdobywcy XIV miejsca.

W mistrzostwach szkoły w piłce nożnej najlepsze okazały się: klasa 6a – I miejsce, klasa 5a – II miejsce i klasa 4c – III miejsce.

W rywalizacji sportowej szkół „Igrzyska Dzieci” nasza „Trójka” zdobyła I  miejsce        w gminie i powiecie.

Opiekunowie Rady Samorządu Uczniowskiego, pani Elżbieta Olenycz i pan Łukasz Zgoda, wręczyli nagrody klasom, które zwyciężyły w rywalizacji całorocznej: I miejsce zajęła klasa 5b, II – 7b, III – 4b.

Pani Katarzyna Zgoda nagrodziła uczniów klas 2, którzy najlepiej poradzili sobie z tekstem dyktanda ortograficznego: Aniela Kóska zajęła I miejsce, Jakub Cichowlas – II, Łukasz Gembala – III.

Po gratulacjach dla młodszych uczniów, laureatów dyktanda, pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz pogratulowała uczestnikom Dyktanda o Nagrodę Dyrektora Szkoły – uczniom klas 4 – 7. Najlepsi okazali się: Julia Heczko – I miejsce, Arkadiusz Liszka – II miejsce, Lidia Haratyk i Kamil Zwardoń – ex aequo III miejsce.

Następnie pani dyrektor wręczyła pochwały uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, aktywnie działającym na rzecz klasy oraz godnie reprezentującym szkołę. A są to:  Julia Buda – prymus szkoły, Klaudia Gruszczyk, Szymon Ogiegło, Dominik Gembala, Mateusz Myrmus, Mikołaj Grzybek, Dawid Gałuszka, Filip Forszt, Fabian Kukla, Kamil Zwardoń, Łukasz Gorgosz, Wiktoria Bojda, Anna Niemczyk, Maja Król, Maja Kalita, Anna Mrózek, Dorota Michalik, Igor Myrmus, Nikola Soroczyńska, Natalia Bojda, Kewin Gawlas, Natalia Przybyła, Sonia Czyż, Emilia Stanula, Maciej Bąk i Roksana Gałązka.

Nauczycielki języka angielskiego – panie Elżbieta Olenycz, Joanna Machej i Magdalena Nawrat – nagrodziły uczestników Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej. W kategorii klas 1 – 3 laureatami zostali: Mateusz Buda – I miejsce, Kinga Cieślar – II miejsce, Martyna Zagórny – III miejsce. W kategorii klas 4 – 7 najlepsi byli: Julia Budai Kamila Kurzok – ex aequo I miejsce, Kinga Knapik – II miejsce, Magdalena Uszyńska – III miejsce i Jan Krysta – wyróżnienie. W kategorii duety zwyciężyli: Kamila Kurzok  i Julia Buda – I miejsce, Filip Gesing i Eryk Stefaniak – II miejsce, Julia Glet i Patrycja Spilok – III miejsce.

Na tym zakończyła się uroczysta gala laureatów. Część uczniów uczestniczyła jeszcze tego samego dnia w gali w „Teatrze Elektrycznym”, zorganizowanej przez Miejski Zarząd Oświaty w Skoczowie.

 

opracowała Agnieszka Krysta