Szkolny konkurs ,,Świ@t mass mediów”

W przeddzień Święta Praw Człowieka został przeprowadzony w naszej szkole konkurs ,,Świ@t mass mediów”. Dzień Praw Człowieka obchodzimy corocznie 10 grudnia, oddając hołd ludziom, którzy są orędownikami praw człowieka na całym świecie. Dążą oni do zapewnienia ochrony osobom prześladowanym, pozbawianym pracy czy niesłusznie więzionym, korzystając w swych działaniach m. in. ze środków masowego przekazu. W ramach obchodów święta odbywają się konferencje, szkolenia, dyskusje, pokazy filmów dokumentalnych,   a także szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Do szkolnego konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas 4 – 8, którzy rozwiązywali test online, wykazując się wiedzą z zakresu środków masowego przekazu – prasy, radia, telewizji i internetu. Najlepsi okazali się:

  • w klasach 4 – 6

I miejsce – Lena Obracaj kl. 4b

II miejsce – Maksymilian Duraj kl. 4a

III miejsce – Miłosz Ślęzak kl. 5c i Bartosz Skiba kl. 4b

  • w klasach 7 – 8

I miejsce – Milena Skiba kl. 7d i Szymon Wlach kl. 8b

II miejsce – Malwina Dzierbanowicz kl. 7c

III miejsce – Dominika Ciemała kl. 7c i Aleksander Jaworski kl. 7c

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy! J

Agnieszka Krysta