Witaj, majowa jutrzenko!

akademia - Święto Konstytucji

28 kwietnia było bardzo uroczyście w naszej szkole, gdyż świętowaliśmy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas akademii uczniowie klasy 4c opowiedzieli społeczności szkolnej o wydarzeniu, które zajmuje szczególne miejsce na kartach historii naszego kraju.

Czwartoklasiści przedstawili przebieg zdarzeń w dniu 3 maja 1791 roku, ich przyczyny oraz skutki dla naszego narodu, opowiedzieli o najważniejszych ustawach i postanowieniach konstytucyjnych. W auli szkolnej zobaczyliśmy nawet króla Stanisława Augusta Poniatowskiego! Lekcję historii wzbogaciła prezentacja oraz wspaniale wykonane pieśni patriotyczne.  A wszystko rozpoczęło się w niecodzienny sposób, gdyż jeden z wychowanków pani Katarzyny Bąk pięknie zagrał utwór Fryderyka Chopina – Mazurek F-dur.

Obchody patriotyczne kontynuowaliśmy 2 maja w Święto Flagi na skoczowskim rynku. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i poczet sztandarowy  w południe, przy dźwiękach hymnu, uczestniczyli w uroczystym wciągnięciu na maszt polskiej flagi.

Natomiast 3 maja, w Święto Konstytucji, przedstawiciele szkoły złożyli kwiaty  pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” i wzięli udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

tekst: Agnieszka Krysta

Występ Bartłomieja Sowy
Przemówienie Dyrektora Szkoły mgr Małgorzaty Jasionowicz
święto flagi