Zajęcia ekologiczne „Segregujemy śmieci”.

W dniach 20-28 lutego 2020 r. wszyscy uczniowie klas I-IV naszej szkoły wraz z wychowawcami mieli możliwość odwiedzenia naszej nowej pracowni fizyczno – chemicznej  „Zielona Przystań”. Opiekun pracowni, Lucyna Krysta, krótko przedstawiła uczniom cele działalności pracowni oraz ciekawe pomoce dydaktyczne, w jakie  wyposażona jest pracownia.

Następnie uczniowie wzięli udział w interesujących zajęciach ekologicznych pt. „Segregujemy śmieci”, przygotowanych przez członków Szkolnego Koła Ekologicznego: Maję Kalitę, Julię Heczko, Kamilę Frenzel, Małgorzatę Krystę, Magdę Uszyńską wraz  oraz opiekunem pracowni. Celem zajęć było rozwijanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły  oraz zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia śmieciami naszej planety. Uczniowie  wysłuchali dramatycznego listu Matki Ziemi do jej mieszkańców. Aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat: Skąd się biorą śmieci? oraz  Jak postępować ze śmieciami? Dowiedzieli się, co to są śmieci niebezpieczne i jak z nimi postępować. W części praktycznej zajęć zaznajomili się z przeznaczeniem czterech kontenerów na odpady (niebieskim, zielonym, żółtym i brązowym). Dowiedzieli się, co można do nich wrzucać, a czego nie powinni. Największym zainteresowaniem cieszyło się przeprowadzane w grupach praktyczne sortowanie śmieci do odpowiednich kolorowych worków.

Uczniowie, opuszczając pracownię, wzbogacili swoją wiedzę ekologiczną o wiele dobrych praktyk i uzyskali informacje o możliwości ich wdrożenia w swoim otoczeniu.

Lucyna Krysta