Więcej o: Tradycyjne jasełka

Tradycyjne jasełka

Jak co roku młodzież naszej szkoły przygotowała na Święta Bożego Narodzenia przedstawienie o narodzinach Jezusa Chrystusa. Opiekunem twórczej młodzieży oraz reżyserami przedstawienia był Pani Izabela Steciuk oraz Pani Katarzyna Czujak. W przygotowaniu spektaklu brali udział uczniowie z klas  czwartych i piątych oraz wokaliści, uczestnicy Gminnego Konkursu Kolęd. 19 grudnia młodzież prezentowała się w auli szkolnej podczas wigilijki dla pracowników szkoły. Dwa ni później w naszej szkole Więcej „Tradycyjne jasełka”

Więcej o: Kolędowanie z kapelą Beskidzcy Zbóje

Kolędowanie z kapelą Beskidzcy Zbóje

Niezwykli goście umilili nasze oczekiwanie Świąt Bożego Narodzenia. We wtorek 12 grudnia do wysłuchania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek oraz do wspólnego śpiewania, zaprosili nas muzycy ze znanej nie tylko  w naszym regionie kapeli Beskidzcy Zbóje. Przy akompaniamencie skrzypiec, kontrabasu, akordeonu i dętych beskidzkich instrumentów ludowych, w naszej auli rozbrzmiewał radosny śpiew. Więcej „Kolędowanie z kapelą Beskidzcy Zbóje”

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. To odzyskiwanie suwerenności było procesem stopniowym i o nim opowiedzieli nam uczniowie klasy 7a, którzy pod opieką wychowawczyni, pani Elżbiety Olenycz, przygotowali uroczysty apel.
Celebrując 99. rocznicę największego święta państwowego w naszej ojczyźnie, usłyszeliśmy o żmudnej drodze ku niezawisłości. Młodzi aktorzy przypomnieli nam o zrywach powstańczych, ale też niewoli, rusyfikacji, germanizacji oraz innych działaniach zaborców zmierzających do unicestwienia narodu polskiego. Ostatecznie, po zakończeniu I wojny światowej, 11 listopada 1918 roku, Polska wreszcie w pełni odzyskała tak upragnioną niepodległość, czemu towarzyszyły głębokie wzruszenie i entuzjazm.
Koleje losu naszej ojczyzny obrazowały opowieści uczniów, którzy na tablicy przypinali kartki z najważniejszymi informacjami historycznymi, patetyczne wiersze, pieśni patriotyczne i prezentacja multimedialna. Na zakończenie apelu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy popularną piosenkę, znaną z rozrywkowego teleturnieju telewizyjnego, pt. „Kocham cię, Polsko!”.
Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był udział Dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów i pocztu sztandarowego w uroczystościach na skoczowskim rynku oraz pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” w dniu 11 listopada.
opis
mgr Agnieszka Krysta
Więcej o: Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się 12 października, na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Początek był jak zawsze uroczysty i pełen życzliwych słów pod adresem grona pedagogicznego. Jednak w pewnym momencie podniosły nastrój zastąpiła atmosfera wspaniałej zabawy. Inscenizacja „Rzepki” w wykonaniu nauczycieli, a w reżyserii pani Izabeli Steciuk, okazała się przebojem bez precedensu w historii naszej szkoły. Szaleństwo na widowni i rozlegające się salwy śmiechu były najlepszym dowodem na to, że ta grupa amatorów powinna podjąć się kolejnych wyzwań aktorskich…

Więcej „Pasowanie na ucznia”

Więcej o: Jesienny Rajd Górski

Jesienny Rajd Górski

„Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień, nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności” – powiedział Jan Paweł II – Patron naszej szkoły.
Jesienną tradycją Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie jest udział uczniów, nauczycieli oraz rodziców w rajdzie górskim, podczas którego zdobywamy wyznaczony szczyt w Beskidzie Śląskim, wspinając się różnymi szlakami.
W tym roku wędrowaliśmy na Soszów Wielki z Wisły Jawornika przez Przełęcz Beskidek. Wiodły nas szlaki niebieski, czerwony i czarny. Mogliśmy, zgodnie ze słowami naszego Patrona, mieć nieograniczony kontakt z naturą. Tego dnia pięknie świeciło słońce, drzewa zaczynały zmieniać barwy na żółtą, pomarańczową i czerwoną, a w lasach chowały się grzyby, które okazały się główną atrakcją wędrówki.

Więcej „Jesienny Rajd Górski”

Kalendarium 2017/2018

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 4 września 2017r. opis
Jesienny Rajd Górski 15 września 2017r. opis
Pasowanie na ucznia klas pierwszych

i Święto Edukacji Narodowej

13 października 2017r. opis
Narodowe Święto Niepodległości 10 listopada 2017r. opis
Szkolna Wigilijka 22 grudnia 2017r. opis
Bal karnawałowy klas 1-3 17 stycznia 2018r. opis
Dni Otwarte Szkoły 27 marca 2018r. opis
Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu 7 kwietnia 2018r. opis
Rocznica Konstytucji 3 Maja 2 maja 2018r. opis
Dzień Patrona,

Sztafeta Śladami Jana Pawła II

18 maja 2018r.
XV Szkolna Olimpiada Sportowa 1 czerwca 2018r.
Zakończenie Roku Szkolnego 22 czerwca 2018r.